ADAM ADAMCZYK AMBASADOREM ZMB

Adam Adamczak kolejny rok Ambasadorem Zakładów Mięsnych Bystry. Swoją prawdziwą przygodę z gotowaniem rozpoczął w 2012 roku, gdy podjął pracę w restauracji Concordia Taste w Poznaniu. Został zatrudniony na stanowisku kucharza, ale jego pracowitość i pasja do gotowania sprawiły, że po niespełna roku został zastępcą szefa kuchni, a po dwóch latach objął stanowisko Szefa Kuchni Concordia Taste.

I miejsce w Magazynie kulinarnym „Kuchnia” jako Kucharz odkrycie roku 2012.

Wyróżniony w Przewodniku Gault & Millau Tour jako „Młody Talent” 2015.

Finalista czwartej edycji telewizyjnego programu Top Chef.

Zdobywca tytuł „SZEFA JUTRA” Gault & Millau Tour 2017 Regionu Wielkopolska, Ziemia Lubuska i Dolny Śląsk.

Nominowany do tytułu The Best Chef Award 2017, jako jedyny reprezentant Poznania, jako jeden z sześciu Polaków, obecny na liście TOP300 Szefów Kuchni z całego świata

Członek Narodowej Reprezentacji Polski Kucharzy na Kulinarny Puchar Świata Luksemburg 2018.

Przez niespełna 5 lat, począwszy od 2015, szef kuchni restauracji Oskoma w Poznaniu, w której serwował swoje autorskie menu. W polskiej edycji prestiżowego francuskiego przewodnika kulinarnego Gault & Millau 2019, restauracja Oskoma zdobyła trzy czapki.

Dania serwowane przez Adama to połączenie tradycyjnej polskiej kuchni i międzynarodowej. Adam Adamczak w swoim autorskim menu stosuje prostotę, elegancję, sezonowe produkty oraz regionalne składniki. Połączenie tradycji z nowoczesnymi technikami gotowania pozwalają na stworzenie dań, które zaskakują formą podania, smakiem i aromatem.

Dla Adama największym i najlepszym źródłem inspiracji i pomysłów jest natura. Jest ona pierwszym i podstawowym elementem do tworzenia dań. Natura – zachwyca, daje piękno, pozwala na odczucie wzruszenia i fascynacji. Praca na produktach od Mistrza Andrzeja daje mu dużo satysfakcji i swobody w działaniu. Dla nas, to kolejny powód do dumy.